Problém nájsť lekára? Pomôcť môže pár klikov

Autor: Martin Kultan | 14.3.2018 o 10:42 | Karma článku: 3,26 | Prečítané:  1385x

Asi pred mesiacom ma po dlhom čase kontaktoval jeden známy. Šiel rovno na vec, spýtal sa ma, či ešte stále robím v Dôvere. „Áno, prečo?“ odpovedal som neslušne protiotázkou. 

Povedal mi, že sa presťahoval do menšieho mesta a nevie nájsť ortopéda. V meste žiadneho nenašiel a k tomu, u ktorého bol pre rokmi, sa mu cestovať nechce. Starému kamarátovi som dal zoznam lekárov, s ktorými máme zmluvy. Ortopéda nakoniec našiel v blízkom okolí a dnes je už v poriadku.

Čo by som urobil, keby mi zavolal dnes? Viac by som sa ho pýtal na to, ako sa darí jemu a jeho rodine, a po rozhovore by som mu poslal link na mapu slovenského zdravotníctva. Na pár klikov by našiel všetkých ortopédov v meste, adresy ich ambulancií, kontakty, ordinačné hodiny. Dokonca by sa dozvedel, koľko pacientov a s akými diagnózami najčastejšie liečia. Všetko prehľadné, jednoduché, dostupné online a hlavne podložené spoľahlivými informáciami .

Najlepšie na tom je, že tento istý link by som pokojne poslal aj lekárovi, keby potreboval poradiť, či sa mu oplatí otvoriť novú ambulanciu v tom-ktorom meste, a môže si byť istý aj zmluvou s našou zdravotnou poisťovňou. Rovnako by zistil, koľko obyvateľov pripadá na jedného lekára v konkrétnej spádovej oblasti. A rovnaký link by som poslal aj úradu samosprávy, ak by chcel vedieť napríklad údaj o priemernej dostupnosti pacientov do ambulancie špecialistu, alebo aké sú náklady na liečbu pacientov.

Na tejto stránke sme zverejnili dáta s veľkou výpovednou váhou, veď sa staráme o 1,5 milióna občanov Slovenska. Všetky tieto údaje, ale aj mnohé ďalšie budeme priebežne aktualizovať a dopĺňať v takej podobe, aby im rozumel každý.

Prečo sme to urobili? Jednoducho preto , aby sme zvýšili informovať pacientov. Overené informácie totiž pomáhajú liečiť. Hlavne vtedy, ak pacient vie v správnom čase a na správnom mieste, kedy a na koho sa môže so svojím zdravotným problémom obrátiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Lacno a nevkusne. Po rokoch úpadku hľadáme, v čom sme vynikali

Vracajú sa architektonické súťaže.


Už ste čítali?