LOZ = LOŽ?

Autor: Martin Kultan | 11.9.2015 o 22:35 | Karma článku: 6,12 | Prečítané:  1712x

Pred pár dňami som zažil mierny šok, keď som si prečítal obvinenie Lekárskeho odborového združenia (LOZ), že Dôvera finančne zvýhodňuje nemocnice Svetu zdravia.

Nedokážem ignorovať klamanie ani ohlupovanie verejnosti, preto musím reagovať.

Tvrdenia LOZ nie sú úplnou novinkou, už predtým sa tu a tam objavili obvinenia, že naše ceny za zdravotnú starostlivosť v nemocniciach Penty sú o desiatky, a dokonca o stovky percent vyššie ako pre iné nemocnice. Teraz s týmito výmyslami idú odborári do Bruselu.

Aká je pravda? Je to číry nezmysel, vie to každý súdny človek. A som presvedčený, že to vie aj LOZ.  Dôkaz je okamžite poruke, prístupný každému, kto má bazálne vedomosti o internete. Jednoducho si klikne na náš web www.dovera.sk a rýchlo si vyhľadá zmluvy s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Všetky pravidelne publikujeme v plnom znení a za pár minút sa dá porovnať, komu koľko platíme.

V prípade, že v kanceláriách LOZ majú problém s ovládaním internetu, vrele ich k nám pozývame, spolu si tie ceny na webe porovnáme. Napríklad porovnaním priemernej ceny za hospitalizáciu na oddelení pediatrie v nemocniciach Penty (11 nemocníc) a priemernej ceny za rovnakú hospitalizáciu v iných porovnateľných nemocniciach (17 nemocníc) dôjdeme k výsledku: 478,91€ vs. 478,35€. Manažéri nemocníc Penty si môžu mädliť ruky, platíme im o 0,1% viac ako ostatným nemocniciam!

 Nebaví vás matematika? Potom je tu iný príklad, teda overiteľná informácia. Operácia žlčníka, kŕčových žíl a slepého čreva stojí v každej nemocnici na Slovensku rovnako. Bez ohľadu na to, či ide o súkromnú nemocnicu, nemocnicu  VÚC alebo fakultnú nemocnicu.

Prepáčte kolegovia z LOZ, no vaša informovanosť (erudovanosť) zlyháva aj pri zmienke, že v USA by sa takéto niečo („protežovanie“ nemocníc v krížovom vlastníctve jedného akcionára) nestalo. Systém amerického zdravotníctva je postavený na tomto modeli, opäť si to viete vyhľadať na internete.

Čo je teda cieľom celej tejto kampane voči zdravotníckym subjektom pod dáždnikom Penty? Môžeme sa dohadovať. Vysvetlení sa ponúka hneď niekoľko.  Potreba zviditeľniť sa za každú cenu, teda aj za cenu vlastného zosmiešnenia. Nabúranie vrcholiacej náborovej kampane, v ktorej zdravotné poisťovne bojujú o nových poistencov. Budovanie vlastného kreditu s cieľom presadiť sa mimo zdravotnícky sektor.

Matne si v tejto súvislosti spomínam na slová zástupcu lekárov pri nedávnom rokovaní o tom, že celé sa to ešte len začína.

Nech je vysvetlenie akékoľvek, snaha destabilizovať fungujúce časti slovenského zdravotníctva minula cieľ.  O pacientov aj poistencov sa budeme starať naďalej a vždy pridáme čosi navyše oproti konkurencii.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?